Dekan İletisi

Dekan İletisi2018-2019 Akademik Yılı, Üniversitemizin tüm birimlerinde olduğu gibi Eğitim Fakültemizde de fiilen başlamış bulunmaktadır.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği, muasır medeniyetler seviyesine ulaşmamızın ve toplumsal refahın sağlanmasının en önemli etkenlerinden birisi de eğitimdir. Ülkemizin çağdaş uygarlık düzeyine ulaşabilmesi, Ulusumuzun eğitim düzeyinin yükseltilmesi ile mümkün olabilecektir. Bunun da yolu, insanımızın eğitim imkanlarından en üst düzeyde yararlanması ile sağlanabilir.

Ülkemizin içinde bulunduğu iç ve dış kaynaklı hassas dönemden başarılı bir şekilde geçerek barışın ve toplumsal huzurun en kısa sürede tesis edileceğine yürekten inanmaktayım.

İçinde bulunduğumuz eğitim-öğretim yılına, aramıza yeni katılan 445 birinci sınıf öğrencisi ile Eğitim Fakültemizdeki toplam öğrenci sayısı 2,172’ye ulaşmıştır. Zorlu bir hazırlık ve sınav döneminden sonra Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğrencisi olma ayrıcalığını kazanan bu arkadaşlarımızı aramızda görmekten son derece mutlu olduğumu samimiyetle ifade etmek istiyorum. Onlar’ı ve Onlar’a bu zorlu süreçte destek olan değerli ailelerini içtenlikle kutluyorum.

Sevgili Öğrenciler,

Önünüzde ortalama dört yıl sürecek ve oldukça yorucu olacak bir eğitim süreci sizleri beklemektedir. Sözünü ettiğim yorucu ve zorlu şartlara rağmen bıkmadan, usanmadan, kararlılıkla yolunuza devam edeceğinize, bu çetin ve sabır gerektiren yolda hiç yılmadan yürüyeceğinize yürekten inanıyor ve sizlere güveniyorum.

Her dönemde olduğu gibi, bu akademik yılda da değerli öğrencilerimizi, vatanını, milletini, bayrağını seven ve yüceltmeye çalışan bireyler olarak yetiştirmek için, tüm imkanlarımızı seferber ederek en iyi eğitim hizmetini sunmanın gayreti içerisinde olacağız.

Sevgili Gençler,

Sizleri modern bir yerleşke içinde bulunan Eğitim Fakültemizde, huzurlu bir eğitim ortamında, seçkin ve deneyimli akademik kadromuzla, gelecek nesilleri eğitecek öğretmenler olarak yetiştirmek istiyoruz. Fakültemiz; önyargısız, bilimsel düşünceye saygılı, yenilikçi, etik değerleri önemseyen, sorumluluk sahibi, sanatsal ve kültürel yönü gelişmiş öğretmenler yetiştirmeyi amaç edinmiş bir eğitim kurumudur.

Yeni bir akademik yıla başlamanın sevinç ve heyecanını yaşadığımız şu günlerde, değerli akademisyenlerimiz ve idari personelimiz ile tüm öğrencilerimize sağlık, huzur ve sonsuz başarı dileklerimle sevgi ve saygılar sunuyorum.

Prof. Dr. Elif ÇELEBİ ÖNCÜ
Eğitim Fakültesi Dekanı

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors